Korek ścienny – twórca niesamowitych wnętrz

Korek naturalny jest ewenementem na skalę światową. Źródłem pochodzenia surowca jest dąb korkowy, a raczej masywna kora drzewa. Gatunek dębów korkowych rośnie w klimacie śródziemnomorskim. Korek uzyskuje się poprzez okorowywanie drzew co 9 lat. Trwa to tak długo, ponieważ kora musi się samoczynnie zregenerować i odrosnąć. Pozyskany korek leżakuje na stosach przez kilka miesięcy, po czym trafia do obróbki.
romby
Proces ten sprawia, że konsument otrzymuje gotowe rolki korkowe, korek ścienny, arkusze korkowe, korek samoprzylepny, tablice korkowe, tkaninę, listwy oraz wiele innych produktów, które znajdziesz tutaj: https://korkrollen.de/.

Co świadczy o wyjątkowości korka?

Bez wątpienia korek naturalny jest bardzo wyjątkowym surowcem. To nie tylko zasługa wszechstronnego zastosowania, lecz także wspaniałych właściwości. Korek jest przede wszystkim doskonałym izolatorem, co jest cenione w wielu branżach. Ponadto surowiec jest odporny na wilgoć, zabrudzenia oraz wodę. Wspaniale sprawdza się też w domu, w którym mieszkają alergicy, ponieważ nie przyciąga kurzu. Korek to także niezwykła trwałość i elastyczność, które pozwalają na stworzenie wyjątkowych aranżacji wnętrz. Zapewne nie każdy wie, że wykorzystując korek w domu lub mieszkaniu (np. korek ścienny czy rolki), mikroklimat wnętrza ulega znacznej poprawie.

W jaki sposób można wykorzystać korek, urządzając wnętrze?

Możliwości jest co niemiara. Wszystko zależy tak naprawdę od naszych preferencji i potrzeb. Korek naturalny może bowiem zostać wykorzystany dosłownie wszędzie. W kuchni nie będzie pochłaniał wilgoci oraz dobrze odizoluje zapachy, podłoga korkowa w łazience będzie ciepła, wodoodporna i przyjemna dla stóp, natomiast w sypialni lub w salonie korek ścienny nada wnętrzu niesamowitego charakteru.

Korkowe inspiracje nieustannie wprawiają w zachwyt. Oryginalny wygląd surowca w połączeniu z niecodziennymi właściwościami sprawia, że wnętrza urządzone są modnie i praktycznie. Korek ścienny to pełnowartościowa ozdoba ścian, która nadaje szyku i elegancji.
paski

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *